تور ترکیه

 با سلام خدمات بازدید کنندگان گرامی

لظفا قبل سفر به کشور ترکیه و تور ترکیه مطالب زیر را مطالعه فرمایید:
تور ترکیه یکی از کشورهای رتبه دار در گردشگری جهان است و شهرهای اصلی آن مانند استانبول، آنتالیا، ازمیر و آنکارا هستند که به مراکز کسب و کارهای محلی و بین المللی پر رونقی تبدیل گردیده اند. شمال ترکیه منطقه دریای سیاه نامیده می شود و شهرهای این منطقه به خاطر زیبایی های طبیعی و تپه های سبز و ماه های پر بارش از زیبایی های این کشور شناخته می شوند. ترکیه آثار باستانی، منظره های دیدنی باشکوه زیادی دارد که هرکدام در شهر های ترکیه پراکنده اند.ترکیه شهرهای تاریخی و مدرن زیادی دارد ، در شهر های این کشور مساجد باستانی زیادی به چشم میخورد که دیدن از آنها خالی از لطف نیست.

 

 

 

 

 

اطلاعات عمومی کشور ترکیه

تور ترکیه - ترکیه با نام رسمی جمهوری ترکیه کشوری اوراسیایی است که از شرق به آسیا و از غرب به اروپا متصل است. ترکیه از شرق با ایران و آذربایجان و ارمنستان و گرجستان همسایه است و از شمال با دریای سیاه و از غرب با دو دریای کوچک مرمره و اژه و در جنوب غرب با دریای مدیترانه مرز آبی دارد در ضمن دو تنگه بسفر و داردانل هم در اختیار ترکیه است. اگر میخواهید سفری متفاوت را تجربه کنید میتوانید به کشور زیبا با سواحل ماسه ای مدیترانه ای ترکیه سفر کنید.

مساحت ترکیه 783.562 کیلومتر مربع است. کشوری کوهستانی و نسبتا پرباران می باشد که مستطیل شکل است و موفعیت جغرافیایی بسیار خوبی دارد و کشورهای زیادی به خصوص ایران از آنجا برای ترانزیت کالا استفاده می کنند.زبان بیشتر مردم ترکیه ، ترکی است ولی در کنار آن زبانهای کردی و ترکی آذرباییجانی در میان گروهای قومی استفاده میشود.

تاریخچه:

قبایل ترکمن مسلمان از شرق ایران به ترکیه کوچ کردند و به تدریج دولت های کوچک محلی را تشکیل دادند. یکی از مشهورترین این قبایل در نزدیکی آنکارا سکونت داشت. رهبر این قبیله به نام عثمان حکومتی به نام عثمانی تاسیس کرد. امپراتوری عثمانی در جنگ اول جهانی از هم پاشید و مورد تهاجم بریتانیا و متحدانش قرار گرفت. مصطفی آتاتورک بنیان گذار جمهوری ترکیه و اولین رئیس جمهور ترکیه است، دولت او از گروهی انقلابی مستقر در آنکارا تشکیل شد.او پایه های اصلاحات در ارتش و دولت را به نفع ملی گرایی تثبیت کرد. در طی 10 سال تشخیص برابری جنسیتی و اعطای حقوق سیاسی کامل به زنان، جایگزینی الفبای لاتین به جای الفبای ترکی عثمانی، لغو عناوین مذهبی و ..... انجام شد که شاهد روند غربگرایی سکولار بودیم.

پرچم:

جمهوری ترکیه هیچ علامت ملی رسمی ندارد، طرح اصلی پرچم ترکیه ماه و ستاره سفید در زمینه سرخ رنگ است که نشان هلال و ستاره روی پرچم از زمان امپراطوری عثمانی بر روی پرچم استفاده میشد که پس از سرنگونی امپراطوری عثمانی به عنوان نماد واقعی ملی به جای مانده است. گردشگرانی که با تور ترکیه به این کشور سفر میکنند پرچم ترکیه را برای تجدید خاطره ها خریداری میکنند.

آب و هوا کشور ترکیه:

ترکیه از آب و هوای جلگه ای و نسبتا خوبی برخوردار است، همچنین مکانهای جالب و دیدنی بسیاری دارد به همین دلیل توریستهای زیادی سالانه به آنجا سفر میکنند.

 دین:

جمعیت ترکیه حدود 77 میلیون نفر است، ترکیه یک کشور سکولار است و هیچ مذهبی رسمی از زمان اصلاح قانون اساسی در سال 1924 میلادی که بر جدایی دین از سیاست تاکید شد، ندارد.

امروزه بزرگترین مذهب در کشور ترکیه اسلام میباشد و 82 درصد مردم ترکیه به دین اسلام پایبند و سنی هستند، افرادی که والدین آنها هیچ مذهبی رسمی نداشته باشند بدون دین ثبت میشوند که حدود 2 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند و سایر اعیان حدود 13 درصد جمعیت کشور را تشکیل میدهند. در حال حاضر دولت ترکیه اجازه ثبت دینی جز اسلام، مسیحیت یا یهودیت را نمی دهد و هر فردی که برای ثبت اسناد شخصی خود درخواست مذهب دیگری را داشته باشد دولت این اجازه را به آن شخص نمی دهد.


ارز در ترکیه:

لیره عثمانی به عنوان واحد اصلی ارز در سال 1844 معرفی شد در ترکیه اسکناس های 5، 10، 20، 50، 100 و 200 لیره وجود دارد که هر کدام رنگ متفاوتی دارند. خرید سوغات در ترکیه می تواند به همان اندازه که شما می خواهید، ارزان یا گران باشد، اما مهم تر از همه سرگرم کننده است.گردشگرانی که با تور ترکیه وارد این کشور می شوند میتوانند از فرودگاه کشور ترکیه ارز این کشور را تهیه نمایند.

اقتصاد ترکیه:

ترکیه توسط اقتصاد دانان و دانشمندان به عنوان کشوری صنعتی و توسعه یافته در جهان تعریف شده است. اقتصاد در ترکیه ترکیبی از صنایع بومی و مدرن است، تولیدات فراوان کشاورزی اشتغال زایی زیادی برای مردم ترکیه ایجاد کرده است، بخش خصوصی بسیار قوی و به سرعت در حال رشد است و نقش مهمی در بانکداری، حمل و نقل و ارتباطات دارد. ترکیه بزرگترین صادر کننده منسوجات و پوشاک است که در دست بخش خصوصی میباشد.

 

تعطیلات رسمی:

در ترکیه هر سال دو جشن مذهبی عید فطر و عید قربان با قربانی کردن گوسفند برگزار میشود.که همین برگزاری جشن ها باعث شده است که تور ترکیه یکی از محبوبترین تورها به شمار آید. اغلب بازارها و مغازه ها در تعطیلات ملی کشور تا ساعت 13 بسته ، بانک ها و بازار های بزرگ بشیکتاش، نیشان تاشی، تکسیم .... در تمام مدت روز بسته هستند و اکثر مردم در تعطیلات به دیدن اقوام خود میروند.

مراسم ها و جشن ها:

 • روز جمهوری:
  در تاریخ 29 اکتبر 1923 امپراطوری عثمانی انحلال و جمهوری ترکیه اعلام شد.

روز وفات آتاتورک:

 • مصطفی آتاتورک بنیانگذار جمهوری ترکیه در تاریخ 10 نوامبر 1938 درگذشت. آرامگاه وی آنیت کابیر در آنکارا می باشد. هر ساله در تاریخ 10 نوامبر یک دقیقه سکوت و سپس با به صدا در آوردن آژیر پایگاه ها و زنگ مدارس سالگرد وفات وی یادش را گرامی میدارند.

حاکمیت ملی و عید کودک:

 • 23آوریل 1920 حاکمیت ملی و عید کودک اعلام شد. در این روز برنامه ای در مقابل ساختمان شهرداری بیلیک دوزو برای کودکان اجرا می شود.

عید ورزش و جوانان:

 • 19 می در شهر سامسون روز یاد بود آتاتورک و عید ورزش و جوانان با حمل پرچم ملی و گذاشتن گل برای آتاتورک برگزار میشود.

 

هتل ها:

در اینجا به برخی از هتل های معروف ترکیه که برای اقامت گردشگران تور ترکیه است، اشاره شده:

استانبول:

 • هتل لوکس فور سیزن بسفر

هتل لوکس فور سیزن بسفر جزو هتل های 5 ستاره شهر استانبول به شمار می رود این هتل دارای امکانات بسیاری برای گردشگران تور استانبول می باشد.

 • هتل حیات ریجنسی

هتل حیات ریجنسی جزو هتل های 5 ستاره استانبول می باشد که در بهترین منطقه گردشگری استانبول واقع شده است.

 • هتل پارک حیات

هتل پارک حیات استانبول جزو هتل های 5 ستاره واقع در مرکز تکسیم با موقعیت و خدماتی بسیار عالی می باشد.

آنکارا:

 • هتل کرون پلازا

هتل کرون پلازا یکی از هتل های 5 ستاره مجلل شهر آنکارا با بهترین امکانات و رستوران های بین المللی میباشد.

 • هتل جو ماریوت

هتل جو ماریوت یکی از بهترین هتل های 5 ستاره آنکارا در منطقه ای نزدیک به آنتی کبیر میباشد.

 • هتل ریکسوس گرند

هتل زنجیره ای ریکسوس گرند هتلی 5 ستاره میباشد که در اکثر شهرهای ترکیه وجود دارد. این هتل در نزدیکی سفارتخانه ها، وزارتخانه ها و مجلس آنکارا میباشد.

 • هتل شرایتون

هتل 5 ستاره شرایتون در مرکز آنکارا و نزدیک به مراکز خرید با امکاناتی بسیار زیاد میباشد.

آنتالیا:

 • هتل کلاب سرا

هتل 5 ستاره کلاب سرا آنتالیا در منطقه لارا و بسیار نزدیک به ساحل خصوصی لارا قرار دارد.

 • هتل ادونیس:

هتل 5 ستاره ادونیس آنتالیا در ساحل دریای مدیترانه قرار دارد این هتل با امکانات بی شمار پذیرای مهمانان عزیز میباشد.

 • هتل ریکسوس سان گیت

هتل 5 ستاره رکسوس سان گیت آنتالیا یکی از بزرگترین هتل های ترکیه با مساحتی حدود 250هزار متر مربع در ساحل مدیترانه میباشد.

کوشاداسی:

 • هتل فانتاسیا دلوکس

هتل 5 ستاره فانتاسیا دلوکس کوشاداسی یکی از بهترین و بزرگترین هتل های ترکیه با امکانات بسیار زیاد میباشد.

 • هتل آمارا سیلایت ریزورت

هتل ساحلی سیلایت ریزورت جزو هتل های 5 ستاره کوشاداسی میباشد که در یکی از بهترین مناطق گردشگری کوشاداسی میباشد.

 • هتل پاین بی

هتل 5 ستاره پاین بی کوشاداسی دارای ساحل، دریای اختصاصی و تجهیزات بسیار زیادی برای گردشگران میباشد.


جاذبه های ترکیه:
ترکیه منطقه ای خیره کننده با تلفیقی از فرهنگ اروپا و آسیا است. کشوری پر جنب و جوش با تاریخ فراوان ،غذاهایی معروف و مناظری شگفت انگیز از دریای مدیترانه، کوه ها، مساجد و موزه های تاریخی،ویرانه ها است.
موزه ایاصوفیه استانبول
با مینا کاری های ظریف از جنس سنگ مرمر ، از زمان عثمانی یکی از زیباترین ساختمان های جهان شناخته شده است.
شهر باستانی افسوس
که در نزدیکی ازمیر قرار دارد، امروزه تنها بخشی از ویرانه های آن باقی مانده است و به عنوان مرکز گردشگری مورد توجه قرار گرفته است.
کاپادوکیا
رفتن به شهر سنگی و صخره ای شگفت انگیز کاپادوکیا رویای هر عکاسی است، هتل ها و خانه ها در دل صخره ها و تپه ها ساخته شده علاوه بر آن شما میتوانید سوار بر بالن ، معلق در هوا از مناظر بی نظیر شهر در زیر پاهای خود لذت ببرید.
 قصر توپکاپی
از قصر های معروف امپراتوری عثمانی است، این قصر اتاق هایی با دکوراسیون شیک و شلوغ چشم اندازی عالی و آرامش بخش به تنگه بسفر دارد.
پاموک قلعه:
شهر دیدنی پاموک قلعه یا قلعه پنیه مکانی طبیعی دارای پله هایی سفید رنگ از جنس سنگ آهک، چشمه های آب گرم میباشد.
آمفی تئاتر
در جنوب آنتالیا آثار باقی مانده از آمفی تئاتر زمان حکومت روم شرقی یکی از زیباترین معماری دوران امپراتوری روم است که باقی مانده است.

 

ما برای شما بهترین سفر را آرزو میکنیم و برای مشاوره تور ترکیه با ما در تماس باشید.          02188851080


 

تور ترکیه

تضمین بهترین و ارزان‌ترین قیمت

بررسی، انتخاب و رزرو هتل خارجی و داخلی از میان بیش از 400 هزار هتل در سراسر دنیا

مجری مستقیم پرواز و رزرو هتل

بررسی، انتخاب و رزرو هتل خارجی و داخلی از میان بیش از 400 هزار هتل در سراسر دنیا

مشاوره و تیم پشتیبانی حرفه ای

بررسی، انتخاب و رزرو هتل خارجی و داخلی از میان بیش از 400 هزار هتل در سراسر دنیا

 تور ترکیه
پایتخت کشور ترکیه شهر آنکاراست که نزدیک به چهار ملیون نفر جمعیت داره. آب و هوای کشور زیبای ترکیه، مدیترانه ایه و به طور معمول گرم ترین ماه های سال تو ترکیه از ژوئن تا سپتامبر شروع میشن و سردترین ماه سال ژانویه است. ماه دسامبر بارانی ترین ماه سال و جولای و آگوست خشک ترین ماه ها هستن. بیشتر گردشگران علاقه دارند تا در ماه های می تا اکتبر به ترکیه سفر کنن. اگر قصد دارید در ماه رمضان به شرق ترکیه سفر کنید باید در نظر داشته باشید بیشتر رستوران ها و فروشگاه ها یا تعطیل هستند و یا ساعت کاریشون کم شده. ترکیه امروزی ترکیبی از مدرنیته و فرهنگ سنتیه. گردشگران در اولین برخورد با مردم ترکیه، خونگرمی و نزاکت اونهارو درک میکنن. مهمان نوازی؛ جزو رفتارهاییه که علاوه بر ایران تو ترکیه هم انجام میشه. این نکته یادمون نره که با وجود غربی شدن ترکیه و تبدیل شدن اکثر شهرهاش به شهر های بزرگ و صنعتی توریستی، مردم هنوز به سنت ها احترام میذارن. اسلام دین اکثر جمعیت ترکیس و مراسم های مذهبی به خوبی تو ترکیه برگزار میشن. یادتون نره به چایخانه های معروف استانبول سری بزنید! اونجا خیلی راجع به مردم ترکیه اطلاعات کسب میکنید!
گردشگران تور ترکیه معتقد یکی از بهترین راه های تفریح تو ترکیه غذا خوردنه! فرقی نمیکنه از رستوران های ارزون تو خیابون ها غذا بگیرید یا رستوران های مجلل! همه غذاهای خوش طعم ترکی برای همیشه تو یادتون میمونن!  بیاید باهم  با چهار تا از غذاهای لذیذ ترکی آشنا شیم که نباید از دستشون بدید!
1-گوزلمه: اسفناج، گوشت و پنیر پیتزا! ترکیب این سه تا با نون مخصوص ترکی خیلی لذیذه! این غذا محبوب همس! مخصوصا گیاهخوارا
2=لوکوم: چه از این شیرینی خوشتون بیاد چه نه، لوکوم یکی از شیرینی های معروف ترکیس که تو بیشتر فروشگاه ها، بازار ها و تقریبا همه جای ترکیه پیدا میشن! به شیرنی عسلن و تو طعم های متنوع. گلاب، لیمو،  آرد ذرت و آب! هم ساده درست میشه و هم ساده خورده میشه!
3-سیمیت: اگه دنبال یه خوراکی ارزون، مقوی و سریع هستید حتما سیمیت رو امتحان کنید! یه خوراکی خوشمزه مثل دونات! پیدا کردن سیمیت خیلی راحته!
4-ساندویچ ماهی: اگر  از تنگه بسفر دیدن میکنید یادتون نره ساندویچ ماهی از غذاهاییه که خوردنشون واجبه!
مزه لذیذ ماهی تازه! از دستش ندید!
خرید کردن تو ترکیه خیلی لذت بخشه. این کشور زیبا یکی از بزرگترین بازار های دنیا رو داره. تعدادی از بهترین و بزرگترین بوتیک های اروپا تو ترکیه واقع شدن و همه سال گردشگرای زیادی رو به خودشون جذب میکنن! سری به بازار های سنتی ترکیه بزنید! این تجربه هیچوقت از ذهنتون بیرون نمیره!
خب حالا چه چیزهایی رو بهتره تو ترکیه بخریم؟ اولیش قالیچه های ترکه. قالیچه های دستباف ترکیه ای که همانندش هیچ جای دنیا پیدا نمیشه! فروشنده های ترک اهل چونه زدن هستن پس یادتون نره تخفیف هم بگیرید!
گزینه بعدی زیورآلاته که حسابی تو ترکیه معروفن! برای قرن ها هنر ترک ها تو ساخت زیورآلات تحسین شده!  لباس خریدن هم کاریه که بیشتر گردشگرای تور ترکیه انجامش میدن! جنس های عالی و درجه یک ترک منتظر شمان!
هفت نکته کوتاه قبل از سفر به ترکیه
1- به آداب و رسوم ترک ها، لباس ها و مراسم هاشون احترام بذارید
2-لباس های مناسب بپوشید مخصوصا هنگام ورود به مکان های مذهبی
3-برای کمک به محیط زیست، از استفاده از بطری های پلاستکی و درکل لوازم پلاستیکی پرهیز کنید
4-از زباله ریختن در شهر بپرهیزید
5-کمی ترکی یاد بگیرید تا بهتر باهاتون برخورد شه
6-هنگام چونه زدن با فروشنده ها منطقی و اروم باشید
7-از فروشگاه های محلی خرید کنید تا به رونق فروششون کمک کنید

سوالات متداول تور ترکیه

چند نکاته مهم در خصوص سفر به ترکیه:

کمی زبان ترکی یاد بگیرید تا ارتباط بهتری برقرار کنید چون در شهر های کم جمعیت تر مردم خیلی انگلیسی نمیدانند.خوردن و آشامیدن مودبانه داشته باشید، زیرا در ترکیه شما مهمان هستید و باید نهایت احترام را رعایت کنید.لباس شیک و موجه بپوشید سعی کنید در هر مکانی لباس مناسب آنجا را بپوشید به خصوص اماکن مقدس ترکیه .کمی مطالعه ی جزئی از تاریخچه ی ترکیه داشته باشید تا درک بهتری در هنگام بازدید از اماکن داشته باشید.

 

به کدامیک از شهر های ترکیه سفر کنیم؟

جالب است بدانید تقریبا تمام شهر های کشور ترکیه توریستی و مقصد مناسبی جهت تور ترکیه میباشد، بهترین هتل های پنج ستاره دنیا، مراکز خرید لوکس، مکان های تاریخی و مناظر طبیعی را میتوانید در ترکیه بیابید. استانبول بزرگترین شهر ترکیه که نیمی در قاره آسیا و نیمی در اروپا، آنتالیا شهر مدیترانه ای، ازمیر شهر ساحلی زیبا، آنکارا پایتخت ترکیه و شهر دیپلماسی، ترابزون شهری در سواحل دریای سیاه که چشم انداز منظره های جنگلی دارد.

 

زبان مردم ترکیه چه زبانی است؟

زبانهای متعددی در ترکیه صحبت می شود.  بیش از 30 زبان مختلف وجود دارد که معروف ترین آنها ترکی، عربی، کرمانجی و زازاکی است. زبان ترکی به طور گسترده میان مردم ترکیه رواج دارد و صحبت می شود. زبان کرمانجی به عنوان کردی شمال شناخته می شود، گروهی از گویش های کردی است که در بخشی از سوریه، ایران، عراق و ترکیه صحبت می شود. زازاکی زبان گروه قومی زازا است که زبان آنها متعلق به شاخه هندو-اروپایی است.

 

مردم ترکیه چه فرهنگ و مذهبی دارند؟

ترکیه تنها کشور مسلمان سکولار جهان وسکولاریسم توسط قانون اساسی برقرار شده، محافظت می شود و یکی از ارزش های اساسی این کشور است. اکثر مردم ترکیه را مسلمان تشکیل میدهند. یکی از مواردی که شما در تور ترکیه متوجه خواهید شد فرهنگ بسیار متعادل و مهمان نوازی مردم ترکیه میباشد تا حدی که، به راحتی ساعت ها با شما به صحبت مشغول میشوند بدون اینکه حس کنند شما یک غریبه هستید.

 

کارشناس تور ترکیه

 

کارشناس پاسخگوی شما: آقای بابازاده

با 12 سال تخصص در خصوص تورهای کشور ترکیه

تلفن ویژه مشاوره تور ترکیه 80 10 85 88 - 021