درباره مارماریس

درباره مارماریس (5)

یکشنبه, 31 مرداد 1395 12:20

مناسبت و رویدادهای مارماریسی

نوشته شده توسط

جشنواره های مارمارسی

مارماریسی جشنواره های زیادی برگزار می شود که مهمترین آنها عبارتند از:

جشنواره قایق های مارماریسی(Marmaris Yacht Festival):در آوریل، بین مارماریس و نواحی اطراف، با شرکت کنندگانی از سرتاسر دنیا برگزار می شود

جشنواره دریایی(Maritime Festival):به مدت یک هفته در اواخر آوریل در دریا انجام می شود

جشنواره دریایی و بهاره مارماریس(Marmaris Maritime and Spring Festival):در می در بندر شهر با برپایی نمایش، مسابقه قایقرانی، کنسرت و رژه برگزار می شود.

مسابقه قایق سواری از مارماریس تار ودوسی (Marmaris to Rhodes Race):هر سال در تابستان و در جون برگزار می شود.

کنسرت مارماریس (Marmaris Concerts):هر سال، دو بار در ماههای جولای و آکوست در شهر برگزار می شود. در این جشنواره، انواع برنامه های مربوط به موسیقی با حضور هنرمندانی از سراسر دنیا به اجرا در می آید.

جشنواره بين المللی رقص تانگو(Marmaris International Tango Festival): اواسط سپتامبر برگزار می شود.

جشنواره بین المللی  مسابقه قایق های بادی(International Marmaris Yacht Races): جشنواره بین المللی مسابقه قایق های در اواخر اکتبر و اوایل نوامبر، با شرکت تیم هایی از سراسر اروپا، برگزار می شود.

یکشنبه, 31 مرداد 1395 11:54

پارک ها و مناطق طبیعی مارماریس

نوشته شده توسط

 

 

 

پارک ها و مناطق طبیعی

پارک آبی آک.آدریم(Aquadream Water park):پارک آبی آکوآدریم بزرگترین پارک آبی در شهر است و انواع تفریحات آبی را دارد.

پارک آبی آتلانتیس (Atlantis Water Park): حل منطقه اوزونیلی (UZunyali) شهر قرار گرفته و انواع وسایل بازی آبی، چندین رستوران، سرزمین کودکان، محوطه بازی گلف و بولینگ دارد.

پارک آبی استار(Star Aqua Park):پارک آبی کوچکی است که در بلوار کنان اوران قرار دارد.

پارک باستان شناسی آیلیکات راکت پارک (Park Ariels  lyilik Rocks): باستانی مارماریس در منطقه آیلیک راک در مرکز شهر قرار دارد. این پارک باستانی با ۸.۳۴۲مترمربع مساحت، آثاری از قرن چهارم قبل از میلاد دارد.

 

 

 

یکشنبه, 31 مرداد 1395 11:05

اقتصاد مارماریس

نوشته شده توسط

اقتصاد

گردشگری، مهمترین منبع درآمد مارماریس است. مارماریس، جذابیت خود را با زیبایی طبیعی استثنایی اش حفظ کرده است. این شهر، همچنین، مرکز مهم کشتیرانی است که دو بندرگاه تفریحی اصلی و بندرگاه های کوچک تر متعددی دارد. همچنین، این شهر منطقه قشلاقی معروفی، برای صدها قایقران دریا گرد می باشد و لنج های مسافربری منظمی به جزیره یونانی رودس (Rhodes) دارد و کشتیهای تفریحی بزرگی در بندر، لنگر انداخته اند

یکشنبه, 31 مرداد 1395 10:51

جغرافیای طبیعی مارماریس

نوشته شده توسط

 

 

 

 مارماریس (Marmaris)

جغرافیای طبیعی مارماریس، شهری بندری و مرکز گردشگری در ساحل مدیترانه است که در بخش جنوب غربی ترکیه، در استان موگلا(Mugla) و ۲۲ کیلومتری جنوب شرقی کوشاداسی قرار دارد. این شهر در نقطه تلاقی دریای اژه و مدیترانه قرار گرفته و یکی از قدیمی ترین و پیشرفته ترین مناطق تفریحی ترکیه است

آب وهوا مارماریس

آب و هوای مدیترانه ای دارد: تابستان های آن گرم و مرطوب و زمستان های آن سرد و بارانی است. بین ماه های می و اکتبر احتمال بارش باران کم است. در تابستان ها ممکن است درجه حرارت به بالای ۴۰درجه سانتی گراد برسد. با توجه به بارش باران در ماه اکتبر، باز هم هوا گرم و آفتابی است و اغلب گردشگرها ترجیح می دهند که در اوایل پائیز به این منطقه بیایند، زیرا این موقع از سال هوا خیلی گرم نیست. زمستان های این شهر معتدل است و به ندرت یخبندان می شود. زمستان، فصلی بارانی است و اغلب این بارش ها بعد از ماه نوامبر می باشد. روزهای معدودی از زمستان ممکن است رگبار پدید آید که در مناطق سیل خیز منجر به سیلاب های شدید شود. بهترین زمان برای سفر به مارماریس ماههای می و اکتبر است. در این ماه ها، درجه متوسط هوا ۲۵ درجه سانتی گراد است.

جمعیت

در سال ۲۰۱۰ جمعیت مارماریسی ۳۳٬۷۳۱ نفر بوده است. در فصل های مسافرتی جمعیت شهر و مناطق اطراف چند برابر می شود.

 

 

 

دوشنبه, 07 اسفند 1391 12:49

درباره مارماریس

نوشته شده توسط

 مارماریس ترکیه
مارماریس منطقه‌ای است در مجاورت دریای مدیترانه و اژه که با کوهستان‌های جادویی یکی  شده است. این شهر در جنوب غربی ترکیه بوده و از شمال به خليج گکوا از جنوب با دریای مدیترانه از شرق با شبه جزیره داتچا و از غرب با دریاچه کوی جییز ارتباط دارد. قدمت این شهر به شش قرن قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد و در زمره شهرهایی است که بیشترین بازدیدکنندگان ترکیه را به خود جذب می‌کنند. فراوانی گردشگاههای موجود در کناره سواحل طولانی ، وجود بنادر طبیعی ، نزدیکی به شهرهای آنتیک ، زیبایی های طبیعی ، گیاهان گرمسیری، نوار ساحلی با صخره‌هایی بزرگ، غارهای زیبا ، آب زلال و فیروزه‌ای ، امکانات تور آبی ، بنادر مدرن کشتیهای تفریحی ، امکانات مناسب خلیج برای هر نوع ورزشهای آبی ، از هتلهای 5 ستاره تا پانسیونهای بسیار خوب ، شهری رويايي را آفریده  است که هم گردشگران با هر نوع سلیقه می توانند تعطیلات دلخواه خود را در آنجا بگذرانند.همچنين این شهر یکی از مهمترین مراکز تجمع کشتی‌ها در ترکیه و همچنین مرکزی برای مسابقات اتومبیل‌رانی می باشد.علاوه بر اینکه . ماماریس بواسطه داشتن آب و هوای مدیترانه ای در زمستان نیز دارای هوای معتدل بوده و امکان شنا کردن وجود دارد . همچنین کوههای مرتفع و بهم فشرده و جنگلهای کاج اطراف خود و درختان چنار پهن برگ و درختان کمیاب ، پوشش گیاهی مارماریس را تشکیل می دهد.