فستیوال ها وجشنها در استانبول

در این بخش اطلاعات کاملی درباره فستیوال ها وجشنها در استانبول قرار گرفته است

جشنواره انیمیشن استانبول(Istanbul Animation Festival) جشنواره فیلم های تبدیل به انیمیشن شده است که از سال ۲۰۰۳ شروع شده و هر سال در نوامبر برگزار می شود.
جشنواره ادبی تانپینار استانبول(International Istanbul Biennial) نمایشگاه هنر معاصر است که از سال ۱۹۸۷ هر دو سال یک بار در سپتامبر تا نوامبر برگزار می شود. مؤسسه فرهنگ و هنر استانبول این جشنواره را سازماندهی می کند. هدف از برگزاری این جشنواره، گفتگو و ارتباط بین هنرمندانی از فرهنگهای متفاوت و حضار در زمینه هنرهای تجسمی است.
جشنواره کتاب استانبول (Istanbul Bokk Fair) جشنواره کتاب استانبولی بزرگترین رویداد در زمینه کتاب در ترکیه است که از سال ۱۹۸۲ شروع شده و هر سال در نوامبر برگزار می شود.
جشنواره دو سالانه استانبول(International Istanbul Biennial) نمایشگاه هنر معاصر است که از سال ۱۹۸۷ هر دو سال یک بار در سپتامبر تا نوامبر برگزار می شود. مؤسسه فرهنگ و هنر استانبول این جشنواره را سازماندهی می کند.هدف از برگزاری این جشنواره، گفتگو و ارتباط بین هنرمندانی از فرهنگ های متفاوت و حضار در زمینه هنرهای تجسمی است.
جشنوار فیلم مستقل بین المللی ای.اف.ام (AFM International Independent Film Festival) که بیشتر به اف استانبول (FIStanbul) معروف است، یک جشنواره فیلم سالانه است، که به فیلم های مستقل تمام نقاط دنیا اختصاصی دارد. این جشنواره هر سال در اواسط فوریه در تالار تئاتر ای.اف.ام برگزار می شود.
 جشنواره بین المللی جاز استانبول(Istanbul International Jazz Festival) رقابتی فرهنگی است که هر ساله در ماه جولای برگزار می شود. این برنامه، گزیده ای از اجراهای موسیقی جاز را با شرکت معروف ترین هنرمندان از سرتاسر جهان ارائه میدهد. این جشنواره برای اولین بار در سال ۱۹۸۶ برگزار شد و مؤسسه فرهنگ و هنر استانبول آن را سازماندهی کرد.
جشنواره هنرهای زیبا(Fine Art Festival) بزرگترین جشنواره مدارس متوسطه ترکیه است که هر سال در می، در کالج رابرت (Robert College) استانبول برگزار می شود. شورای دانش آموزان کالج رابرت از سال ۱۹۸۲، هر سال متصدی برگزاری این جشنواره هستند. هر سال حدود یک هزار نفر در این جشنواره شرکت می کنند.
جشنواره بین المللی فیلم استانبول(Istanbukl International Film) قدیمی ترین و اولین جشنواره بینالمللی فیلم در ترکیه است که توسط مؤسسه فرهنکی هنری(IKSV)(Fundation) سازماندهی می شود. این جشنواره هر سال در آوریل برگزار می شود و هدف از برگزاری آن، پیشرفت سینما و ارتقاء کیفیت فیلم های ترکیه در بازار سینماست. برترین فیلم سال در این جشنواره جایزه لاله طلایی (Golden Tulip) را دریافت می کند و جوایزی نیز به بهترین کارگردان,هنر پیشه نقش اول زن ومرد,فیلم نامه برتر و...اهدا میشود.
صفحه1 از2