درباره ازمیر

در این قسمت شما با شهر ازمیر بیشتر آشنا می شوید

جشنواره رقصی های محلی بین المللی نمایشگاه ازمیر(Izmir Fair International Folk Dances Festival) اولین بار در سال های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۰ در استانبول آغاز شد. سپس از سال ۱۹۹۵،این جشنواره در ازمیر برگزار شد. در این جشنواره، رقص های گوناگون محلی نمایش داده می شود که برخی در ازمیر منحصر به فرد هستند. این جشنواره، منجر به تشکیل گروهی با حدود رقصنده شد که در مکان های گوناگون برنامه اجرا می کنند.
جشنواره فیلم کوتاه ازمیر(International Izmir Short Film Festival) از مهم ترین جشنواره های فیلم کوتاه ترکیه و تنها جشنواره فیلم ازمیر است که از سال ۱۹۹۹ برپا شده. این جشنواره در اکتبر برگزار و فیلم های کوتاه ۱۶ میلی متری و ۳۵ میلیمتری و ساختارهای دیجیتالی در آن نمایش داده می شود. از سال ۲۰۰۴ با هدف تشویق فیلم کوتاه به برندگان این جشنواره جایزه گربه طلایی (Golden Cat) داده می شود.
نمایشگاه بین المللی ازمیر(izmir international Fair) قدیمی ترین نمایشگاه ترکیه است و در کالچر پارک برگزار می شود. این نمایشگاه میزبان بسیاری از شرکتهای بین المللی است و هر دوره از این نمایشگاه به موضوع خاصی اختصاصی دارد.
جشنواره بین المللی ازمیر(zmir International Festival) از سال ۱۹۸۷ هر سال از اواسط جون شروع میشود و تا اواسط جولای ادامه دارد. در طول این جشنواره، بسیاری از نوازندگان معروف جهان به اجرای برنامه های مختلف موسیقی می پردازند.
جشنواره بین المللی کودکان و جوانان در آلاکاتی ازمیر (Izmir Alacati International Child and Youth Festival) معمولا در جون یا جولای توسط شهرداری منطقه آلاکاتی در غرب ازمیر برگزار می شود.
جشنواره جاز اروپایی ازمیر (Izmir European Jazz) رویداد فرهنگی مهمی است که در نیمه اول مارسی برگزار می شود و هنرمندان مختلف در آن ایفای نقش میکنند. هدف از برگزاری این جشنواره، گردهمایی استادان و دوستداران جاز، با انگیزه ایجاد عشق دوستی و آرامش است. جشنواره جاز اروپایی برای اولین بار در سال ۱۹۹۴ توسط مؤسسه فرهنگی، هنری و آموزشی ازمیر(IKSEV) آغاز شد و امروزه، صدها تن از دوستداران موسیقی جاز را از سرتاسر اروپا به خود جذب می کند.
ورزش ورزش در ازمیر اهمیت فراوانی دارد و امکانات ورزشی متنوعی در این شهر ایجاد شده است. باشگاه های مطرح فوتبال ازمیر عبارتند از: آلتای (Altay SK)، بوکاسپور(Bucaspor)،ازمیر اسپور (Izmirspor),آتینوردو(Atinordu),قوزتپه (Göztepe)و کارسیا کا (Karslyaka)، درحال حاضر فقط ، تیم ہو کاسپور در لیگ برتر ترکیه بازی می کند. قوزتپه در مسابقه نیمه نهایی سال های ۱۹۶۸ تا ۱۹۶۹ و مرحله یک چهارم نهایی جام باشگاه های اروپا در سال های ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۰ شرکت داشته است. باشگاه پینار کارسیا کا(Pinar Karslyaka) برنده مسابقات قهرمانی بسکتبال ترکیه در سال ۱۹۸۷ بود. این باشگاه در سال ۱۹۱۲ و بخشی بسکتبال آن در…
جمعیت در سال ۲۰۱۱، جمعیت ازمیر و حومه ۳۳۶۶,۹۴۷ نفر بوده است. این شهر طی ۵۰سال گذشته رشد و توسعه بسیاری داشته به طوری که، طی این مدت جمعیت آن تقریبا ۱۰ برابر شده است.
صفحه1 از2